CEPELIA

Wydarzenia

CEPELIA > Wydarzenia > 2012 > Spotkania z Cepelią na Chmielnej 2012-fotorelacja regiony Kurpie/Łowicz

Spotkania z Cepelią na Chmielnej 2012-fotorelacja regiony Kurpie/Łowicz

W weekend 12-13 maja 2012 przy siedzibie Cepelii na ulicy Chmielnej w Warszawie odbył się kiermasz rękodzieła ludowego poświęcony regionom Kurpi i Łowicza.

W sobotę 12 maja 25 twórców oraz przedstawiciele  Spółdzielni Rękodzieła Ludowego i artystycznego „Kurpianka” prezentowali najciekawsze wyroby ze swojego regionu. Uczestnicy mogli podziwiać i kupić m.in. charakterystyczne hafty, koronki, stroje ludowe, ozdoby z bursztynu kopalnego i plecionkarstwo z korzenia. Nie zabrakło również kulinarnych specjałów, w tym słynnych miodów z Puszczy Kurpiowskiej oraz serów kozich, produkowanych w zaledwie kilku gospodarstwach agroturystycznych.  Uczestnikom przygrywała autentyczna kurpiowska kapela ludowa.

Dzień później, czterdziestu wystawców z regionu „Łowicz” przedstawiało stroje regionalne w tym koszule, fartuchy, chusty, torebki, paski, klipsy oraz broszki wyszyte oryginalnym, regionalnym haftem. Ponadto, przy akompaniamencie łowickiej kapeli ludowej, uczestnikom zaprezentowane zostały kwiaty z bibuły i rzeźbione aniołki w strojach łowickich.

Kurpie:

 Łowicz:

 

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach na stronie.

CZY WIESZ ŻE?

W latach 50-tych cepeliowska spółdzielnia „Brąz Dekoracyjny” zrekonstruowała, zniszczony w czasie II wojny światowej, pomnik Fryderyka Chopina z warszawskich Łazienek. Pomnik został zaprojektowany na początku XX wieku przez Wacława Szymanowskiego. Nowy pomnik został odsłonięty w 1958 roku

KONTAKT

Fundacja “CEPELIA” - Polska Sztuka i Rękodzieło
ul. Chmielna 8, 00-020 Warszawa
tel. (022) 826-60-31, fax. (022) 826-48-54

e-mail: fundacja@cepelia.pl