CEPELIA

Wydarzenia

CEPELIA > Wydarzenia > 2012 > SPOTKANIA Z CEPELIĄ NA CHMIELNEJ 2012

SPOTKANIA Z CEPELIĄ NA CHMIELNEJ 2012

W dniach 12-13 maja 2012 roku na ulicy Chmielnej w Warszawie startuje cykl weekendowych imprez plenerowych „Spotkania z Cepelią na Chmielnej”, poświęconych sztuce ludowej i folklorowi w Polsce. Będzie to już trzecia impreza tego typu a nowością w tym roku będzie kiermasz rękodzieła ukraińskiego, nad którym patronat objął Ambasador Ukrainy w Polsce. Ponadto, po raz pierwszy zaprezentowane zostaną wyroby z regionu świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

W tym roku „Spotkania z Cepelią” organizowane są w ramach wspólnej inicjatywy fundacji „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło i ratusza dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

www.srodmiescie.warszawa.pl

Przedsięwzięcie obejmie siedem spotkań sobotnio-niedzielnych podczas których liczni wystawcy będą prezentować i sprzedawać najciekawsze wyroby ze swoich regionów. Na odcinku od siedziby Cepelii(ul.Chmielna 8) aż do Nowego Światu, na licznych straganach odwiedzający będą mogli podziwiać m.in. ceramikę inspirowaną ludowym garncarstwem, szkło dekoracyjne, biżuterię, tkaniny, serwety, maty, oraz papierkowe wycinanki i obrazki. Wystawcom towarzyszyć będą kapele i zespoły folklorystyczne.

W weekend 26-27 maja w ramach prezentacji „Etnobazar” swoje prace przedstawiać będą artyści interpretujący ludowe tradycje. Trzy tygodnie później, w nawiązaniu do zbliżających się piłkarskich mistrzostw Europy, stragany zdominują motywy polsko-ukraińskie. We wrześniu zaś, po raz pierwszy, twórcy z regionów Świętokrzyskie i Warmińsko-Mazurskie zaprezentują swoje prace.

Imprezy odbędą się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Krajowej Rady Spółdzielczej. TVP Warszawa, Tęcza Polska i radio Wnet  obejmą patronat medialny.

 

Harmonogram spotkań z Cepelią na Chmielnej 2012:

12-13 maj

region Kurpie/Łowicz(Kurpie-12.05, Łowicz – 13.05)

26-27 maj

„Etnobazar”

9-10 czerwiec

region małopolski

16-17 czerwiec

Rękodzieło z Polski i Ukrainy (patronat ambasadora Ukrainy w Polsce)

4-5 sierpień

Podlasie,

8-9 wrzesień

Świętokrzyskie,

22-23 wrzesień

region warmińsko-mazurski.

 

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach na stronie.

CZY WIESZ ŻE?

W latach 50-tych cepeliowska spółdzielnia „Brąz Dekoracyjny” zrekonstruowała, zniszczony w czasie II wojny światowej, pomnik Fryderyka Chopina z warszawskich Łazienek. Pomnik został zaprojektowany na początku XX wieku przez Wacława Szymanowskiego. Nowy pomnik został odsłonięty w 1958 roku

KONTAKT

Fundacja “CEPELIA” - Polska Sztuka i Rękodzieło
ul. Chmielna 8, 00-020 Warszawa
tel. (022) 826-60-31, fax. (022) 826-48-54

e-mail: fundacja@cepelia.pl