CEPELIA

Wydarzenia

CEPELIA > Wydarzenia > 2010 > Wystawa „Mój świat” w Galerii na Piętrze

Wystawa „Mój świat” w Galerii na Piętrze

Fundacja CEPELIA Polska Sztuka i Rękodzieło w dniach 8 lipca –  15 sierpnia zorganizowała  wystawę prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej UNIKAT z Katowic. Ekspozycję „Mój świat” można było oglądać w Galerii na Piętrze, przy pl. Konstytucji 5 w Warszawie.

W obszarze zainteresowań CEPELII obok bardzo sprawnych warsztatowo twórców zawsze istniał pewien margines indywidualności twórczych i zjawisk wychodzących poza ugruntowane formy sztuki i klasyczne schematy. Zwrócenie uwagi na osoby o innego rodzaju sprawności intelektualnej jest naturalnym krokiem rozszerzenia pola zainteresowań CEPELII.

Wystawa MÓJ ŚWIAT zaprezentowała prace uczestników warsztatów terapii zajęciowej UNIKAT z Katowic. Każdy z autorów, którego prace zostały pokazane na wystawie jest inny, tworzy przede wszystkim pod wpływem wyobraźni i swojego postrzegania otoczenia i świata. Tworzą z siebie i dla siebie. Każda ich praca to cząstka ich życia, wzajemne przenikanie osoby i dzieła, wnosząca coś nowego i interesującego do naszej wiedzy o świecie, o sobie, o nas.

Organizatorami wystawy byłyFundacja CEPELIA Polska Sztuka i Rękodzieło, Stowarzyszenie Wspierania Działań Twórczych UNIKAT, Stowarzyszenie Razem dla Niepełnosprawnych oraz Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów.

logotypy

Honorowy patronat nad wystawą objęli: Pan Poseł Marek Plura, Przewodniczący  Grupy Parlamentarnej ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Pan Poseł Mieczysław Kasprzak, Przewodniczący stałej Sejmowej Podkomisji ds. Osób Niepełnosprawnych.

Wystawę można było zwiedzać w dni powszednie w godzinach 11-19, w soboty od 10 do 14. Galeria mieści się przy placu Konstytucji 5 w Warszawie, nad sklepem Cepelia.

Moj swiat zaproszenie

Warsztat Terapii Zajęciowej UNIKAT
Warsztat Terapii Zajęciowej UNIKAT  jest prowadzony przez Stowarzyszenie Wspierania Działań Twórczych UNIKAT. W ramach warsztatów działają pracownie graficzna, rękodzieła, ceramiki, szkła i wspomagania rozwoju, w których realizowana jest terapia przez sztukę, oraz pracownia komputerowa. Stowarzyszenie oferuje opiekę psychologa, pedagoga i rehabilitanta. Prace podopiecznych warsztatów są prezentowane regularnie na wystawach i zdobywają nagrody w konkursach dla twórców nieprofesjonalnych.
Więcej informacji: http://wtzunikat.org

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach na stronie.

CZY WIESZ ŻE?

W latach 50-tych cepeliowska spółdzielnia „Brąz Dekoracyjny” zrekonstruowała, zniszczony w czasie II wojny światowej, pomnik Fryderyka Chopina z warszawskich Łazienek. Pomnik został zaprojektowany na początku XX wieku przez Wacława Szymanowskiego. Nowy pomnik został odsłonięty w 1958 roku

KONTAKT

Fundacja “CEPELIA” - Polska Sztuka i Rękodzieło
ul. Chmielna 8, 00-020 Warszawa
tel. (022) 826-60-31, fax. (022) 826-48-54

e-mail: fundacja@cepelia.pl