CEPELIA

Wydarzenia

CEPELIA > Wydarzenia > 2010 > Lipcowe „Spotkania z Cepelią na ul. Chmielnej”

Lipcowe „Spotkania z Cepelią na ul. Chmielnej”

W weekend 3 i 4 lipca na ulicy Chmielnej już po raz trzeci gościły „Spotkania z Cepelią”. Tym razem wydarzenie poświęcone było sztuce ludowej i folklorowi Małopolski. Odwiedzający mogli zobaczyć jak powstają wyroby twórców i rzemieślników z tego regionu  oraz zrobić zakupy. Spotkaniom towarzyszyły występy kapel ludowych.

„Spotkania z CEPELIĄ na Chmielnej” to cykl imprez przybliżających rękodzieło ludowe i folklor najbardziej interesujących etnograficznie regionów Polski. We wrześniu zostanie zorganizowane spotkanie poświęcone ceramice regionalnej i artystycznej „CEPELII” oraz etnobazar.

Organizatorami “Spotkań z CEPELIĄ na ul. Chmielnej” są Fundacja CEPELIA Polska Sztuka i Rękodzieło oraz Zarząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Spotkania z Cepelia 2

Spotkania z Cepelia

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach na stronie.

CZY WIESZ ŻE?

W latach 50-tych cepeliowska spółdzielnia „Brąz Dekoracyjny” zrekonstruowała, zniszczony w czasie II wojny światowej, pomnik Fryderyka Chopina z warszawskich Łazienek. Pomnik został zaprojektowany na początku XX wieku przez Wacława Szymanowskiego. Nowy pomnik został odsłonięty w 1958 roku

KONTAKT

Fundacja “CEPELIA” - Polska Sztuka i Rękodzieło
ul. Chmielna 8, 00-020 Warszawa
tel. (022) 826-60-31, fax. (022) 826-48-54

e-mail: fundacja@cepelia.pl