CEPELIA

Wydarzenia

CEPELIA > Wydarzenia > 2010 > Ceramika regionalna i artystyczna CEPELII – Spotkania z Cepelią 18 -19 września

Ceramika regionalna i artystyczna CEPELII – Spotkania z Cepelią 18 -19 września

W dniach 18-19 września 2010 r. zorganizowana została ostatnia w tym roku impreza z cyklu „Spotkania z CEPELIĄ na ul. Chmielnej”. Wydarzenie poświęcone było prezentacji ceramiki regionalnej i artystycznej „CEPELII”. Wśród wystawców znaleźli się między innymi Ceramika Bolesławiec, rodzina Konopczyńskich, Zofia Kosiorek, Jan Kudrewicz, Robert Olszewski oraz Jacek Tratkiewicz, którzy zaprezentowali ceramikę ozdobną i użytkową oraz biżuterię ceramiczną. Przewidziane zostały również konkursy dla odwiedzających, w których nagrody sponsorowały CEPELIA, Blikle i Społem, a także warsztaty ceramiczne oraz pokazy tworzenia ceramiki i zdobienia ceramiki opolskiej i bolesławieckiej. Odwiedzający mogli kupić również zdrową żywność. „Spotkaniom…” towarzyszyły koncerty zespołu Kurpianka z Kadzidła.

„Spotkania z CEPELIĄ na Chmielnej” to cykl imprez przybliżających rękodzieło ludowe i folklor najbardziej interesujących etnograficznie regionów Polski. W wakacje na ul. Chmielnej gościł Etnobazar prezentujący wyroby inspirowane ludowością oraz zaprezentowane zostały regiony małopolski, kurpiowski i łowicki.

Organizatorami “Spotkań z CEPELIĄ na ul. Chmielnej” są Fundacja CEPELIA Polska Sztuka i Rękodzieło oraz Zarząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach na stronie.

CZY WIESZ ŻE?

W latach 50-tych cepeliowska spółdzielnia „Brąz Dekoracyjny” zrekonstruowała, zniszczony w czasie II wojny światowej, pomnik Fryderyka Chopina z warszawskich Łazienek. Pomnik został zaprojektowany na początku XX wieku przez Wacława Szymanowskiego. Nowy pomnik został odsłonięty w 1958 roku

KONTAKT

Fundacja “CEPELIA” - Polska Sztuka i Rękodzieło
ul. Chmielna 8, 00-020 Warszawa
tel. (022) 826-60-31, fax. (022) 826-48-54

e-mail: fundacja@cepelia.pl