CEPELIA

Otwarcie wystawy „Sztuka z ognia” Naczynia Kamionkowe

Dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski, Prezes Spółdzielni „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu Helena Smoleńska i Prezes Fundacji Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło Jan Włostowski mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy „Sztuka z ognia” Naczynia Kamionkowe – Spółdzielni „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu. Otwarcie nastąpi 6 września 2016 roku o godz. 12.00 w Ratuszu, Sierpc, Pl. Kardynała Wyszyńskiego 1.

Wystawa prezentuje niezwykle bogaty dorobek artystyczny Spółdzielni „Ceramika Artystyczna w Bolesławcu”.
Eksponaty, które znalazły się na wystawie zachwycają różnorodnością formy, unikatowym wzornictwem, perfekcyjnym wykonaniem i funkcjonalnością. Wytwarzane w Bolesławcu naczynia już od wielu lat podbijają serca miłośników rękodzieła, nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Słyną z trwałości i ponadczasowości, co we współczesnych, nastawionych na masową produkcję czasach, jest rzadkością. Dzięki temu, że wytwarzane są z zaangażowaniem i pasją, posiadają swój własny niepowtarzalny charakter i duszę.

Zaproszenie

 

NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach na stronie.

CZY WIESZ ŻE?

W latach 50-tych cepeliowska spółdzielnia „Brąz Dekoracyjny” zrekonstruowała, zniszczony w czasie II wojny światowej, pomnik Fryderyka Chopina z warszawskich Łazienek. Pomnik został zaprojektowany na początku XX wieku przez Wacława Szymanowskiego. Nowy pomnik został odsłonięty w 1958 roku

KONTAKT

Fundacja “CEPELIA” - Polska Sztuka i Rękodzieło
ul. Chmielna 8, 00-020 Warszawa
tel. (022) 826-60-31, fax. (022) 826-48-54

e-mail: fundacja@cepelia.pl